Gry komputerowe na przestrzeni lat

Osoby, które grami komputerowymi interesowały się tylko w latach dziewięćdziesiątych, a przez ostatnie piętnaście lat nie miały z nimi styczności, z pewnością zdziwią się, kiedy zobaczą, jakie możliwości dają one w dzisiejszych czasach. W latach dziewięćdziesiątych popularne były gry telewizyjne i komputery typu Commodore czy Amiga. Jak łatwo się domyślić, tworzone na ich potrzeby gry były prymitywne, chociaż obecnie część z nich, jak chociażby przygody sympatycznych Mario i Luigiego, uznawana jest za pozycje kultowe.

Trudno jednak w jakikolwiek sposób porównać je z tymi tytułami, które ukazują się współcześnie. Nawet najgorsze dzisiejsze gry bezapelacyjnie wygrałyby rywalizacje z tymi sprzed dwóch dekad. W dzisiejszych czasach inne są nie tylko same gry, ale również sposoby grania.

Jedną z popularniejszych konsoli jest na przykład Nintendo Wii. Słynie ona głównie z tego, że wyposażono ją w rejestratory ruchu, pozwalające na zapisywanie ruchów wykonywanych przez gracza i szybkie przenoszenie ich do wirtualnej rzeczywistości. Takie rozgrywki wymają więc zaangażowania w nie większej liczby partii ciała, co sprawia, że gracze są bardziej aktywni.

Klasyczny dżojstik czy pad zastąpiony został tutaj przez zupełnie nowe rozwiązanie, które z pewnością dostarcza graczom dodatkowej rozrywki. Oczywiście, postęp technologiczny w grach jest związany z ogólnym postępem. Urządzenia elektroniczne sprzed dwóch dekad dzisiaj rzadko kiedy mogą się nam do czegokolwiek przydać.

Wszystko się zmienia, a elektronika robi to bardzo szybko.