Gry telewizyjne a konsole

W dzisiejszych czasach gry komputerowe to jedna z najpopularniejszych rozrywek. Dotyczy to nie tylko młodych ludzi, ale również tych starszych, którzy grają już od kilku dekad.

Dla ludzi, którzy swoją przygodę z grami zaczęli na przykład w latach dziewięćdziesiątych, współczesne gry i sprzęt do ich obsługi może budzić dodatkową fascynację, ponieważ pamiętają oni, jak takie rzeczy wyglądały na początku. W latach dziewięćdziesiątych na rynku dostępnych było stosunkowo niewiele gier, a już z pewnością brakowało tych bardzo oryginalnych.

Prymitywny był również sprzęt, z którego się korzystało podczas grania. Gry telewizyjne, komputery Amiga czy Commodore to nazwy, których wielu młodych graczy w ogóle pewnie nie kojarzy.

Warto więc wspomnieć, że były to urządzenia zdecydowanie bardziej prymitywne od tych współczesnych. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się konsole do gier, takie jak Nintendo Wii.

Można powiedzieć, że są to w pewien sposób następczynie gier telewizyjnych, chociaż oczywiście różnice dostrzec można tutaj gołym okiem. Nintendo Wii posiada na przykład aplikację pozwalającą na bezpośrednie przekładanie ruchów gracza na ruchy wirtualnej postaci.

Tutaj gra się nie tylko palcami i nadgarstkami, ale również innymi partiami ciała. Dzięki temu można na przykład toczyć pojedynki na wirtualnym ringu bokserskim, wyprowadzając przy tym autentyczne ciosy pięściami.

W latach dziewięćdziesiątych, w dobie gier telewizyjnych, takie rozwiązania były właściwie nie do pomyślenia.