Gry telewizyjne, komputery i konsole

Nintendo to japońska firma znana, przede wszystkim, z produkcji konsoli do gier. Od lat cieszy się ona renomą w branży, a produkty takie, jak Nintendo Wii znane są chyba każdemu miłośnikowi gier. Już dziś konsole są bardzo popularne i zdaje się, że ta popularność w następnych latach powinna stale rosnąć.

Z czego wynika sukces firm takich jak Nintendo i oferowanych przez nie produktów? Spróbujmy się nad tym zastanowić. Już od dawna gracze mieli wybór pomiędzy komputerami i innymi urządzeniami służącymi do grania. Warto wspomnieć chociażby tak zwane gry telewizyjne, które podłączało się do odbiornika telewizyjnego (stąd nazwa).

W latach dziewięćdziesiątych były one bardzo popularne i to nie tylko dlatego, że oferowały, jak na tamte czasy, atrakcyjne rozgrywki, ale również z racji ich stosunkowo niskiej ceny. Podobnie jest ze współczesnymi konsolami, które w pewien sposób są następczyniami urządzeń do gier telewizyjnych. Nintendo Wii i kilka podobnych konsoli są naprawdę atrakcyjnymi produktami.

Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie ich zalety oraz ceny współczesnych komputerów, obsługujących najnowsze gry, to trzeba przyznać, że konsole nie są jakoś szczególnie drogie. Jako, że te urządzenia można nazwać wyspecjalizowanymi – służą głównie do grania i tej funkcji podporządkowane są wszystkie pozostałe – to zdaje się, że dają one nieco większe możliwości, niż komputery. Oczywiście, nie mają one szans na wyparcie z rynku komputerów, jednak z pewnością coraz więcej graczy będzie się na nie przerzucać.