Konsola czy komputer?

Jako że gry komputerowe są w dzisiejszych czasach bardzo popularne, to na rynku znaleźć można sporo różnego rodzaju urządzeń dla graczy. Chodzi tutaj, między innymi, o konsole, takie jak Nintendo Wii. Chociaż są ludzie, którzy grają wyłącznie na komputerach, to jednak trudno jest polemizować z twierdzeniem, że konsole nadają się do tego zdecydowanie lepiej.

Komputer, jak powszechnie wiadomo, już z założenia jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Na co dzień korzystamy z niego podczas pracy i po niej, prowadząc konwersacje w sieci, realizując różnego rodzaju projekty, pisząc, tworząc grafikę, oglądając filmy czy słuchając muzyki. Można by tak jeszcze długo wymieniać.

Zdaje się, że trudno jest stworzyć urządzenie, które będzie optymalne dla wszystkich wymienionych aktywności – przy niektórych rozwiązaniach trzeba po prostu pójść na kompromis, ponieważ wielofunkcyjność stawia takie wymagania. Konsole, takie jak wspomniana Nintendo Wii, mogą być natomiast produkowane tylko z myślą o graczach, a wszystkie niezwiązane z tym funkcje są tylko jakimś uzupełnieniem, które w niczym nie ograniczają tej podstawowej. Kto wie, może w przyszłości granie na komputerach będzie dużo bardziej komfortowe niż obecnie, jednak trudno się spodziewać, że kiedykolwiek urządzenia te przewyższą pod tym względem konsole.

Jest to właściwie nielogiczne, chociaż oczywiście znaleźć można wielu ludzi, którzy i tak wybierają komputery i nie interesując się konsolami. Obiektywnie na to patrząc, jest to jednak błąd.