Konsola – przyszłość gier?

Gry komputerowe, chociaż nie mają jakiejś szczególnie długiej historii, są obecnie jedną z ulubionych rozrywek młodych ludzi, a także wielu dorosłych. Współcześni gracze to bardzo różni ludzie, reprezentujący różne środowiska i grupy wiekowe. Sprawia to, że rynek gier komputerowych jest dość pokaźny i zdaje się, że w przyszłości będzie się tylko powiększał. W dzisiejszych czasach coraz częściej do grania wykorzystuje się konsole, takie jak chociażby Nintendo Wii.

Tego typu urządzenia tworzy się niemal wyłącznie z myślą o grach, a pozostałe ich funkcje nie są niczym innym, jak tylko uzupełnieniem dla podstawowego przeznaczenia. W przyszłości powinny więc stać się one jeszcze bardziej popularne, podczas gdy komputery coraz rzadziej będą wykorzystywane do grania. Nintendo Wii i inne konsole tego typu wykorzystują innowacyjne rozwiązania. Owszem, można na nich grać w klasyczny sposób, czyli z wykorzystaniem padów, jednak zdecydowanie ciekawszy jest wariant opierający się na czujnikach ruchu.

W takie rozgrywki zaangażowane są nie tylko dłonie gracza, ale również inne partie jego ciała. Jak łatwo się domyślić, daje to dodatkową frajdę i otwiera zupełnie nowe przestrzenie przed grami komputerowymi. W przyszłości właśnie takie rozwiązania powinny być najbardziej rozwijane i udoskonalane. Kto wie, może już za kilka lat do grania potrzebne nam będzie tylko nasze ciało, bez żadnych padów i innych tego typu akcesoriów.

Z pewnością, już teraz prowadzone są prace na stworzeniem takiej możliwości.