Konsola zamiast komputera?

W dzisiejszych czasach szeroko rozumiane gry komputerowe są bardzo popularną rozrywką. Grają w nie tylko dzieci i młodzież, ale również coraz częściej ludzie dorośli, którzy pasjonują się nimi na przykład kilkanaście lat. Czasami można spotkać się z krytyką gier komputerowych, a pojawiające się w niej argumenty zwracają uwagę na przykład na to, że gry pochłaniają dużo czasu, który powinno się spożytkować w bardziej wartościowy sposób, czy też, że zbyt częste przesiadywanie przed komputerem czy konsolą jest szkodliwe dla naszego zdrowia.

Oczywiście, jest w tym trochę prawdy, jednak jeśli ma się pewien dystans do tej formy rozrywki, to nie można postrzegać jej negatywnie. Jako że gry komputerowe są tak popularne, to producenci starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom graczy i oferują im urządzenia stworzone niemal wyłącznie na ich potrzeby. Jak wiadomo, komputer jest urządzeniem wielofunkcyjnym i dlatego nigdy nie będzie w stu procentach optymalny dla graczy.

Owszem, można go wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które zwiększają ich komfort, jednak chyba trochę mija się to z celem. Urządzeniem, które na chwilę obecną zdaje się być najlepsze do omawianych celów, jest konsola do gier, taka jak chociażby Nintendo Wii. Konsole posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak możliwość korzystania za ich pośrednictwem z Internetu czy też słuchania płyt, jednak są to właściwie dodatki.

Praktycznie każdy, kto posiada konsolę, ma również komputer, a ta pierwsza służy mu głównie do grania.