Konsole lepsze od komputerów?

Są osoby, które uważają, że w gry najlepiej gra się na komputerze. Zdaje się jednak, że trudno jest obronić takie stanowisko. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są konsole do gier, takie jak chociażby Nintendo Wii i chyba właśnie one są lepiej przystosowane do potrzeb graczy. W nowoczesnych konsolach wykorzystuje się często innowacyjne rozwiązania. Tak jest chociażby z urządzeniami od japońskiej firmy Nintendo.

We wspomnianym wyżej modelu chyba najbardziej znaczącą nowinką jest rozwiązanie rejestrujące ruchy gracza, dzięki czemu gra nabiera zupełnie innego wymiaru. Posługujemy się w niej nie tylko dłońmi, ale również innymi częściami ciała. Dzięki temu jesteśmy bardziej aktywni i mamy większą frajdę z rozgrywki. Zapewne w przyszłości konsole do gier będą w coraz większym stopniu rozwijały wspomniane rozwiązanie. W następnych dekadach gry powinny mieć więc zupełnie nowe oblicze, chociaż oczywiście ich klasyczne formy niekoniecznie muszą zniknąć z rynku.

Czy w komputerach również pojawią się tego typu rozwiązania? Nie jest to wykluczone, jednak z pewnością dopiero za jakiś czas takie plany mogą zostać zrealizowane. Komputer zawsze będzie jednak urządzeniem wielofunkcyjnym. Granie jest tylko jedną z rzeczy, jakie na nim na co dzień robimy i rzadko kiedy najważniejszą. Nie powinniśmy się więc raczej spodziewać, że te urządzenia kiedykolwiek będą dla graczy optymalnym rozwiązaniem. Już teraz pod niektórymi względami przegrywają one rywalizację z konsolami.