Melodia przyszłości

W dzisiejszych czasach jest raptem kilka firm, które mają ugruntowaną pozycję na rynku konsoli do gier. Z pewnością, w tej grupie trzeba umiejscowić japońskie przedsiębiorstwo Nintendo, które od dobrych kilku lat odnosi spore sukcesy. Chociaż tych firm nie ma zbyt dużo, to jednak trzeba wyraźnie podkreślić, że konsole cieszą się bardzo dużą i chyba stale rosnącą popularnością wśród graczy.

Można nawet przewidywać, że w przyszłości coraz więcej miłośników gier będzie po nie sięgało, rezygnując tym samym z grania na komputerach. Czy komputery mają w ogóle szanse wygrać rywalizację z konsolami? Zdaje się, że jeśli nawet tak, to raczej niewielką. Tego typu urządzenia zawsze będą miały charakter uniwersalny i wielofunkcyjny.

Na tym właśnie polega ich siła. W dzisiejszych czasach wielu ludzi korzysta z tabletów, smartfonów i konsoli, jednocześnie cały czas używając komputerów. Chyba trudno byłoby wskazać posiadacza konsoli, który nie ma w domu również komputera.

Współczesne konsole z każdym rokiem są doskonalsze. Wprowadza się do nich również wiele innowacji, których nie znajdziemy w komputerach. Widać to chociażby na przykładzie Nintendo Wii.

W tym modelu wykorzystano systemy sczytujące ruchy gracza i przenoszące je na realia gry. Dzięki temu gra się nie tylko dłońmi, ale również innymi partiami ciała. Kto wie, może w przyszłości grać będziemy wszystkimi członkami.

Jeśli tak się stanie, to raczej nie będzie to możliwe na komputerach, ale bardziej na konsolach. To właśnie one zdają się być melodią przyszłości świata gier.