Realna konkurencja dla komputerów

Konsola, którą powszechnie nazywa się po prostu Wii, to produkt japońskiego koncernu Nintendo. Należy ona do wąskiego grona kilku najbardziej popularnych urządzeń tego typu, które w ostatnich latach zdają się wyznaczać nowe kierunki w świecie gier komputerowych. Właściwie od samego początku komputery nie były jedynymi urządzeniami, na których grało się w omawiany rodzaj gier.

Zawsze miały one mniej lub bardziej groźną konkurencję. Wielu z nas pamięta na przykład gry telewizyjne, które święciły tryumfy w latach dziewięćdziesiątych. Przez pewien okres komputery były jednak zdecydowanymi liderami w tej „dyscyplinie”, a innego rodzaju urządzenia znajdowały się daleko za nimi.

Zmieniło się to jednak w latach dwutysięcznych, kiedy to na rynku pojawiły się konsole. Nintendo Wii i inne tego typu urządzenia dość szybko zdobyły popularność i trzeba przyznać, że popularność ta jest w pełni zasłużona. W dzisiejszych czasach wielu graczy to właśnie konsole uważa za optymalne rozwiązanie do prowadzenia rozgrywek w wirtualnym świecie.

Tego rodzaju sprzęt, chociaż ma również inne funkcje, służy głównie do grania. Wszystkie dodatkowe aplikacje należy więc traktować tylko jako uzupełnienie. Komputery, wręcz odwrotnie, zawsze były i chyba zawsze będą wielofunkcyjne, co stanowi dla nich pewne ograniczenie.

Zdecydowanie łatwiej jest wprowadzać rewolucyjne innowacje i podnosić atrakcyjność rozgrywek, jeśli można skupić się wyłącznie na tym, nie oglądając się na inne zastosowania.